Kontakt os

Tøv ikke med at tage kontakt til os. Find din kontaktperson nedenfor eller send en hilsen til contact@micro-technic.com For jobopslag gå venligst til vores karriere side.
Følg os på LinkedIn

Kontakt vores team

Frank er anden generation af grundlæggeren, Finn Max Laursen. Siden 2017 har Frank været administrerende direktør for Micro Technic.

“Som administrerende direktør for Micro Technic, insisterer jeg på, at vi skal tage en rolle i at nedbringe klimaaftrykket til et minimum ved at skabe teknologi, der hjælper alle dele af værdikæden med at overholde dette mål”.

Claus er økonomiansvarlig hos Micro Technic. Derudover har Claus været en drivkraft i implementering af vores ERP system siden 2016.

Tanja Fie Maj

Front Office Coordinator

tanja@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Tanjas rolle hos Micro Technic favner både front office og indkøbsopgaver. Tanja er derudover involveret i digitalisering af vores administrative processer og implementering af Lean i vores ordrebehandling.

Keld Ravnmark

SBU Manager, EMS

keld@micro-technic.com+45 27 80 49 59

Keld har mere end 25 års erfaring inden for elektronikindustrien. Han er en respekteret account manager, hvad enten det er projekter der involverer R&D-aktiviteter eller produktionskapacitet til partnere.

Linda Drud Søgaard

Supply Chain and Marketing Coordinator

linda@micro-technic.com+45 29 61 35 50

Linda er det primære kontaktpunkt for forespørgsler og status vedrørende levering og behandling af kundeordrer og projekter. Derudover er Linda ansvarlig for alle marketingaktiviteter og har en ledende rolle inden for SDG.

Karl R. Olsen

Software Manager

karl@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Karl har en fremragende historik når det kommer til at designe integrerede løsninger. Han er i stand til at designe komplekse løsninger og få det til at se let ud. Han er højt værdsat medlem af vores R&D team såvel af alle vores kunder, som har arbejdet sammen med ham.

Anders Qvistgaard Sørensen

R&D Manager

anders@micro-technic.com+45 31 75 18 08

Anders er den vigtigste teknologiske arkitekt for vores IoT løsninger, Skylark. Han besidder stærk knowhow om hardwareløsninger og har en fantastisk historik i udførelsen af design-til-fremstilling projekter, til fordel for alle vores kunder og partnere. Han er desuden opfinder og vært for vores Engineering Campfire events.

Lars B. Frederiksen

Senior Electronic Engineer

lars@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Lars er vores senior elektroniske ingeniør med primær fokus på hardware inden for mange forskellige kundespecifikke projekter.

Simon Juul Møller

Electronic Engineer, Skylark

simon@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Simon er vores elektroniske ingeniør med fokus på vores egen IoT-serie, Skylark. Han bruger tid og kræfter på at skabe og udvikle IoT løsninger for en bæredygtig verden.

Jonas Holmgren

Electronic Engineer, Software

jonas@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Jonas’ rolle hos Micro Technic er fokuseret på software. Han udvikler og sikrer at software designet fungerer upåklageligt.

Tim Holst Petersen

Electronic Engineer, Software

tim@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Tim’s rolle hos Micro Technic er også fokuseret på software design. Han designer skræddersyede softwareløsninger i et godt samarbejde med resten af teamet.

Rasmus Vontillius

Electronic Engineer, Hardware

rasmus@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Rasmus’ rolle hos Micro Technic er fokuseret på hardware. Hans kreativitet er medhjælpende til at udvikle, modificere og optimere kundens løsninger.

Jimi Klitgaard Sandgren

Production Manager

jimi@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Ordrekoordinering på tværs af afdelinger. Sikre leverancer til tiden for at få glade kunder. Identificere og implementere forbedringsforslag. Ansvarlig for vedligehold af maskiner og bygninger.

Anita M. Jensen

Teamleader SMT

anita@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Leder af SMT i afdelingen.
Ordrekoordinering i afdelingen.
Ansvaret for produktion af prototyper.
Udarbejder vision programmer på screener.

Anne Heeren

Leaded and Box-build Manager

anne@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Leder af leaded afdeling og box-build. Ansvarlig for daglige ordreforsendelse. Dokumentation af produktionsprocesser i afdelingen. Ordrekoordinering i afdelingen.

Jacob R. Hussak

Test Manager

jacob@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Leder af test-afdeling.
Uddannelseskoordinator for elektronikfagteknikker lærlinge. Modtageansvarlig for RMA-sager.
Ordrekoordinering i afdelingen og sammen med kunder når testudstyr overdrages.

Allan Juhl Hansen

Procurement Manager

allan@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Allan er vores indkøbschef og har skabt mange partnerskaber gennem årene. Han har et stærkt ry for at være fair og engageret, men alligevel en stærk forhandler, når det gælder priser og vilkår ved vores indkøb.

Lene N. Thomsen

Purchaser

lene@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Lene er vores meget dygtige indkøber. Hun har stor indsigt i processerne hos Micro Technic fra sin erfaring som vores første SMT-operatør.

Thore Lund Jensen

Quality Manager

thore@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Thore er vores kvalitetschef, som i samarbejde med produktionen sørger for, at vi overholder vores ISO9001 og ISO14001 standarder.

Michael Andersen

Production Assistant

michael@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Michael arbejder i vores produktionstekniske afdeling og sørger for, at nye og modificerede kundeordrer er optimeret til produktion. Derudover er han også ansvarlig for AI i printproduktionen.

Annette Jeppesen

Production Assistant

annette@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Annette arbejder også i produktionsteknisk afdeling. Hendes job er, at skabe den rigtige forbindelse mellem kundens ordre og produktionen, for at sikre et optimeret flow.

Her bor vi

Hovedkontor
Smedevænget 5
5560 Aarup Denmark

contact@micro-technic.com+45 66 15 30 00

Leveringsadresse
Holmevænget 6
5560 Aarup Denmark

Kontakt os endelig hvis du har spørgsmål eller ønsker at høre mere om hvad vi kan tilbyde dig

    Nysgerrig på at vide mere?

    Book en tour med en af vores eksperter

    Lad os vise dig, hvordan Micro Technic kan blive din alt-i-en løsning og tilføre værdi til din forretning.